O RYBAŘENÍ

Než začne hlavní sezona, zmapujte si své oblíbené rybí revíry

Na sklonku zimy je výhodné vykonat důkladný průzkum revírů, na které se chcete letos zaměřit.
V plné sezoně na něco takového nebude čas. Získáte tak nenahraditelné informace o struktuře dna, chování ryb v chladné vodě a také vám „jalové“ období mnohem lépe uteče. Vydat se můžete i na revíry, kde se z lodě chytat nesmí. Tam je zmapování dna ještě větší výhodou.
U vody budete zřejmě sami, nebudete nikomu překážet a nikdo vás nebude podezírat z nekalých úmyslů.
Způsobů, jak prozkoumávat revíry s chladnou vodou, je celá řada. Asi tím nejefektivnějším je použití člunu nebo lodě s echolotem a pokud možno GPS navigací. Ideální je pokud má váš sonar i sondu a software na tvorbu vlastních plastických map dna. Takový přístroj zatím příliš rybářů nemá, bohatě si vystačíte s tužkou a papírem.
Pro české rybáře je nejpopulárnější Norsko

Nejpopulárnější zahraniční destinací je Norsko, za sportovním rybařením míří rádi také do Švédska a Španělska.
Norsko je pro české rybáře rájem z celé řady důvodů. „Z Norska si může rybář ryby přivézt, je tam omezení 15 kg na osobu“. V jiných zemí je dovoz více omezen, navíc je rybaření na moři u norského pobřeží zdaleka nejjednodušší. Navíc k rybaření na volném moři není třeba povolenky.
Pro lov na řekách či jezerech je naopak většinou nutné zařídit si povolenku u místních úřadů. Obecně přitom mají Češi největší zájem o lov tresky, halibuta a makrely.
Zvýšil se také zájem českých rybářů o cesty do Rakouska a Slovinska. „Velká část našich muškařů, lidí, kteří se zaměřují na lov pstruhů a lipanů, začala víc jezdit do Rakouska a do Slovinska.


Tipy a triky, jak vylepšit krmení k lovu kaprů

Krmnou směsí lze efektivně přilákat ryby k nástraze. O rybářském úspěchu či neúspěchu tak rozhoduje kvalita směsi.
Na trhu je aktuálně nepřeberné množství krmných směsí, které se liší podle celé řady faktorů a rybář si tak může vybrat jemnou nebo hrubou krmnou směs nejrůznějšího zbarvení a příchuti.
Zajímavé krmení vyrobíte například z následujících surovin: 900 g základní krmné směsi, 500 ml tekuté potravy CSL, 500 g lososové nebo tuňákové moučky, kukly červů a živí červi.
Pokud byste toužili po hrubším složení směsi, můžeme do ní přidat tzv. partikl, tedy řepku, hrách nebo kukuřici. Napadne-li vás ještě další možné vylepšení, vyzkoušejte ho. Rybám je prostě zapotřebí nabídnout to nejlepší.