Dobré rady pro rybáře

Co vzít s sebou na ryby?

To musí být promyšleno dopředu a bez chyby ! Mnozí na to nejsme líní, vzít si s sebou tekutiny, jedno pivo, pět či deset, to aby byl člověk vesel, to aby měl s čím si hrát, když mu ryby nechcou brát.

Jak se nebát pořádně švihnout při dalekých odhozech?

Na velkých vodách, při potřebě hodit pořádně daleko, jsem ocenil radu zkušenějších nalepit si na prst, kterým přidržuji při švihu silon, náplast nebo kobercovou textilní pásku. Funguje to, člověk tak získá důvěru, že mu při ne zrovna včasném puštění silonu neuleti kus prstu a na hodu je to znát.

Taktéž je možno použít kožený "nasazovací prst", který se používá ve zdravotnictví v případě pohmoždění či poranění prstů. Tuto vychytávku nám poslal jeden z návštěvníků našich stránek, děkujeme.

Jak zajistit vhodný poměr kvalitního silonu a podvazového silonu u velkých navijáků?

Mám navijáky Okuma LongBow LB 80 na kapry a velké přehrady a dumal jsem, jak správně určit, kolik mám navinout řekněme levné padesátky, aby se mi tam pak do plné cívky do rovna vešlo řekněme 200 metrů kvalitního a podstatně dražšího silonu.

Rada, že na to mám jít obráceně, se mi zamlouvá. Pokud máte náhradní cívku stejné velikosti k navijáku, nechte si natočit nejprve požadovanou délku kvalitního silonu a následně nechte doplnit silnějším levným silonem a nakonec to převiňte na hlavní cívku a kouzlo je na světě.

Co si ještě s sebou vzít?

Do ešusu dobré jídlo naložit ! Vepřo, knedlo se zelím a v poledne šup tam s ním a večer pak od ženy, rohlíky a točený. Všechno pěkně zalít pivem, po půlnoci usnout s klidem a po ránu, kdo to ví ? Jasně, jedno láhvový :)

Důležité nakonec!

Chlapi, bacha, to je věc ! Aby bylo všechno krásné, spokojené i úžasné, musí přijít tahle bomba ... NECHAT ŽENY, TCHÝNĚ DOMA !!!